Veelgestelde vragen jaarafrekening 2025

Wat kan je verwachten?

In het nieuwe jaar worden de jaarafrekeningen voor klanten met een kleinverbruikaansluiting opgesteld. Deze jaarafrekening gaat over jouw energieverbruik in 2025. Daarnaast veranderen er vanaf 1 januari 2026 een aantal kostenposten, zoals de energiebelasting en de netbeheerkosten.

We streven ernaar om alle jaarafrekeningen uiterlijk binnen 6 weken na 1 januari 2026 op te maken en te versturen, zodat je deze tijdig ontvangt.

Op de jaarafrekening vind je je nieuwe termijnbedrag terug. Het nieuwe bedrag wordt gefactureerd vanaf de eerste termijnfactuur die je na het opmaken van de jaarafrekening ontvangt. Tot die tijd blijft je huidige termijnbedrag hetzelfde. Het termijnbedrag wordt door ons berekend op basis van het historische verbruik van de afgelopen jaren en de gewijzigde netbeheerkosten en Energiebelasting voor 2026. Lees ons artikel in de kennisbank als je meer wilt weten over de hoogte van je termijnbedrag en hoe we dit bepalen.

Klanten met een grootverbruik aansluiting ontvangen geen jaarafrekening, omdat de kosten maandelijks worden afgerekend op basis van het werkelijke verbruik.

  • Neem contact op met onze klantenservice en vraag om een verzoek van een uitleg of herberekening
  • Stuur foto’s van uw meterstanden mee als bewijs
  • Verzoek om een gecorrigeerde factuur

Als je een meter hebt die niet op afstand uitgelezen kan worden, moet je je meterstanden zelf doorgeven. Je ontvangt hiervoor in de week van 15 december een e-mail met een verzoek om je meterstanden in te voeren. Dit is nodig om je jaarafrekening op basis van je werkelijke verbruik op te stellen. Zorg ervoor dat je de meterstanden tijdig doorgeeft, zodat we alles correct kunnen verwerken.

Heb je een slimme meter die wél op afstand uitgelezen kan worden? Dan hoef je niets te doen. In dat geval ontvangen wij automatisch de meterstanden en worden deze in je jaarafrekening verwerkt.

Als je klantnummer begint met het cijfer 1, 2 of 3 en/of het factuurnummer begint met de letter ”F” dan kun je je gegevens terugvinden in het klantportaal voor Consumenten & Kleinzakelijke klanten (https://energielevering.hezelaer.nl/login).

Verbruik inzien – Klantportaal Consumenten & Kleinzakelijk

Als je klantnummer begint met het cijfer 5 en het factuurnummer begint met de letters ”GZ” dan kun je je gegevens terugvinden in het klantportaal voor Grootzakelijke klanten (https://grootzakelijk.hezelaer.nl/).

Per 1 januari 2026 gaat de energiebelasting op gas omhoog en voor elektriciteit omlaag. De netbeheerkosten stijgen eveneens. Voor de toekomst worden verdere verhogingen verwacht. Dit is nodig omdat het energienet moet worden uitgebreid. Hier vind je meer informatie over deze kosten.

Ja, neem hiervoor contact op met onze klantenservice of stuur een e-mail naar service@hezelaer.nl met uw betalingsvoorstel.

Nee, het is niet mogelijk om een kopie van een factuur opnieuw te ontvangen. Facturen worden eenmalig verstrekt per e-mail of post en zijn altijd terug te vinden in het klantportaal. Dit beleid is ingesteld vanwege privacyredenen (AVG) en om datalekken te voorkomen. Wil je je factuur inzien of downloaden? Ga dan naar het juiste klantportaal:

Consumenten & Kleinzakelijke klantenenergielevering.hezelaer.nl/login
Grootzakelijke klantengrootzakelijk.hezelaer.nl

Meer informatie hierover vind je in onze kennisbank.

Krijg je geld terug op je jaarafrekening? Controleer je factuur; de uitbetalingsdatum daarop is leidend.

Heb je na het lezen van deze FAQ nog vragen over je jaarafrekening of het nieuwe termijnbedrag? Of wil je iets anders bespreken over je energiecontract of verbruik? Neem dan gerust contact op met onze klantenservice. Wij helpen je graag verder en zorgen dat alles duidelijk voor je is.

Factuuruitleg: jaarafrekening

Enkel van toepassing op contractvoorwaarden VolFlex V8